TATLI KÜÇÜK ŞEYLER VE GÖREMEDİĞİMİZ YÜKSEK KARLARBir şeyler satacaksak küçük şeyler neden satmalıyız?Küçük şeyler satın alırken dikkat etmemiz gerekenler.Küçük şeyler de bulunan tuzaklar.

Alışverişte Küçük Şeyler Tatlıdır...

   Yavru bir kuzu , sevimli bir aslan yavrusu... İzlemeye doyamadığımız kedi videoları...Neredeyse hayvan yavrularının hepsi tatlıdır.Yırtıcı bir kaplan yavrusu dahi tatlıdır.Bunlara kendimce küçük tatlı şeyler diyorum.,
,,
   Bu sadece hayvan yavruları için geçerli değildir.Neredeyse her şeyin küçüğü tatlıdır.Mesela çikolata alırken dahi küçük ve sevimli olanları daha çok hoşumuza gider.Birçok alanda küçük ve sevimliler değerlidir.Satın almalarımız ı da etkilemektedir.Aslında sevimli olmakla beraber tehlikeleri de vardır.

   Maalesef bizi tuzağa küçük şeyler düşürmektedir.Satıcıların en çok kar ettiği ürünler küçük ürünlerdir.Çoğumuz ufak tefek şeyler satarak para kazanılır mı deriz ya.İş satın almaya geldiğinde vereceğimiz paraları önemsemeyiz.Bu ürünlere vereceğimiz bir kaç kuruş gözümüze gelmez.Fakat kar oranları neredeyse %100 , hatta daha fazladır.Vereceğimiz elli kuruş önemsizdir .Ama satıcıya sağladığımız kar oranı yüksektir.

Küçük Şeylerde ki Para Tuzakları...

   Arabamıza cıvata , evimize küçük objeler almışızdır değil mi?Cıvata lazım olduğunda ne yaparız.Hırdavatçı yada oto parçacısına gidip alırız.Cıvatayı alıp fiyatını sorarız.Genelde "25 Kuruş , 50 Kuruş ne varsa" verin önemli değil derler.Elimizi cebimize atıp ne varsa veririz.Çoğu zaman ayıp olması diye 50 Kuruşu gözden çıkartırız.Algımızda koca dükkanı cıvata satarak geçiren adama hayret duygusu vardır.Cıvata satarak dükkan çalıştıran adama üzülürüz.

   On binlerce liralık arabamız için 50 kuruşluk cıvatanın önemi olmaz değil mi? Gelin görün ki o cıvatanın kilosu 2 TL dir. Kilogramında  onlarca cıvata vardır.8 Adet cıvata ile kilogramın maliyeti çıkmaktadır.Gerisi satıcı için tamamen kardır.

   25 Ya da 50 kuruşluk cıvatayı önemsemeyebiliriz.Bu satış stratejisi her alanda gafil avlar.25 Kuruşumuzun eksik olduğunda otobüse binemeyiz.O zaman 25 kuruş değerlidir.Peki küçük tuzaklardan nasıl kurtuluruz.

Küçük Tuzaklardan Kurtulma ve Amacımız İçin Kullanma...

   Mümkünse küçük malzemeleri yalnız olarak almamalıyız.Alacağımız büyük ürünlerin içinde eritmeliyiz.
   
   İmkanımız varsa büyük marketleri seçmeliyiz.Buralarda kuruşu kuruşuna ödeme yapabilir siniz.Buralarda da ucuza alacağız diye sanmayın.En azından ne varsa ver mantığı yoktur.Hem sizden kar edip hemde iyilik yapıyormuş gibi takılacak insanlarda yoktur.Fiyat neyse odur.

   Asıl konumuza gelelim.Bir şeyler alıp satmak istiyor isek küçüğü tercih etmeliyiz.Küçük tatlıdır.Kar oranı yüksektir.10 Kuruşa alıp 50 kuruşa sattığınız ürün için kimse pazarlık etmez.Burada ki en önemli konu pazardır.Binlerce küçük şey satacağınız pazar varsa küçük şeyler satmak mükemmel kar sağlayacaktır.
Kontrollü Dikkat Nedir?Tıklayın...
    
İnisiyatif Nedir?Tıklayın...
  


Comments